Szukaj
  • Justyna Janicka

Pierwszy raz

Pierwszy raz, pierwszy post, na pierwszym blogu jakim mam - jednym słowem debiut w świecie blogerów. Dla stworzenia wrażenia zorganizowania i braku przypadkowości, pierwszy post będzie o mnie, żeby było wiadomo, kto to w ogóle pisze.

Mam na imię Justyna i jestem lekarką w trakcie specjalizacji z pediatrii. Wszystko zaczęło się już w przedszkolu, kiedy zdecydowałam, że zostanę lekarzem. Pierwszą wiedzę medyczną zdobywałam z bajki "Było sobie życie" i atlasów anatomii dla dzieci. Z zainteresowaniem śledziłam losy pacjentów doktora Housa, dowiedziałam się, że zawsze mogę dać sterydy lub zrobić biopsję 😂 Później dostałam się na wymarzony kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a po 6 latach studiów i stażu wybrałam specjalizacje - pediatria. Lubię pracować z dziećmi, myślę, że nieźle się dogadujemy. Podchodzę do pacjenta holistycznie, szczególnie dużo uwagi poświęcam tematom związanym ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia, w końcu, jak to mówią, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym później pachnie 😉 W ostatnim czasie zaprzyjaźniłam się też z USG, pomaga mi diagnostyce i podejmowaniu decyzji o leczeniu.

Na razie to chyba tyle, stay tuned 👋

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Od 24 lutego granicę przekroczyło już ponad 2 mln osób z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Poza dotychczasową pomocą, bardzo ważne z punktu widzenia epidemiologicznego jest kontynuowanie szczepień u